top of page

Par mani

Esmu sapņotāja un fantāzijas stāstu mīļotāja jau no mazotnes. Vēl joprojām varu stundām ilgi lasīt un pazust citā realitātē. Varbūt tāpēc savos 30+ gados man ir radusies vēlme radīt un atdzīvināt kaut daļu no šiem tēliem.

Pēc izglītības esmu Vides dizainere,  šajā profesijā gan neesmu strādājusi, jo pabeidzot augstskolu sapratu, ka nevaru ilgi nosēdēt pie datora, tas man atņēma enerģiju un jutos iztukšota.

Tad, apmēram pirms 2 gadiem, pirmo reizi internetā ieraudzīju  polimērmāla skulptūras... un mani šis materiāls ieintriģēja. Pasūtīju pirmos mālus, uztaisīju pāris mantiņas bērniem...un sāka palikt interesanti!

Kādu dienu mana mamma paprasīja, lai uztaisu mājas gariņu, mazu rūķīti.. Sākot to veidot, sapratu, ka negribu veidot tikai no viena materiāla, bet gan apvienot dažādus - cietu ar mīkstu, mākslīgu ar dabīgu. Lai būtu patīkami nevien skatoties, bet arī pieskaroties. Drēbīšu šūšana likās par sarežģītu, tādēļ kā alternatīvu iedomājos filcēšanu, kur tiek izmantota dabīgā aitas vilna - un tā radās manu gariņu pamat noformējums.

Pirmo reizi savus gariņus publiskai pārdošanai es izliku 2019. gada Ziemassvētku tirdziņā - Siguldā. Nezināju kas mani sagaida, kāda būs cilvēku reakcija, biju uztraukusies...

Bet beigās, tās bija 2 aizraujošas dienas, kuru laikā nevien iepazinos ar citiem fantastiskiem rokdarbniekiem, bet arī varēju saviem pirmajiem klientiem pastāstīt par sevi un saviem radītajiem mājas gariņiem. Atsaucība bija liela un pasūtījumu daudz, līdz Ziemassvētkiem bija darba pilnas rokas.

Tad pēc visa tā trakā skrējiena, jaunā gada sākumā, pirmos mēnešus bija tāda, kā radošā krīze, neko nevarēju izveidot, nekas nesanāca, lai kā censtos. Sapratu, ka to sajūtu, kad izjūti materiālu, jūti, kad no tā kas piedzimst, nevar piespiedu kārtā iegūt, tam ir jānāk brīvi, kā elpas vilcienam..

Pavasara pirmie saules stari palīdzēja.. modās nevien daba, bet arī mani gariņi..

Liktenīgais pavērsiens notika vasaras sākumā, kad kāda māmiņa man palūdza, vai nevaru izveidot gariņu, kas līdzīgs viņas mazulim. Teicu, ka pamēģināšu, bet nesolu, ka sanāks, jo nekad to nebiju mēģinājusi..

Izveidoju vienu variantu, bet līdz galam nebiju apmierināta, uztaisīju otru un sanāca līdzība! Prieks bija klientei un pārsteigums pašai! 

Radās pavisam citas vērtības gariņi, daudz personiskāki un īpašāki.

Un tas ir tas, ko patreiz daru uz pilnu slodzi. Vēl aizvien pilnveidojos un mācos no kļūdām, iedvesmojos no pasūtītāju idejām, ķeru jaunas idejas un tēlus..un vēl, vēl..

Paldies, maniem fantastiskajiem klientiem, par pacietību, jaukajiem komentāriem un atsaucību!

Jūsu idejas, liek man lidot!

Evija Ķivule

evijakivule.jpg
evijakivule.PNG
evijakivule.PNG
evijakivule.PNG

Sadarbība ar

Latvijas pastu

Latvijas pasts izdeva trīs jaunas pastmarkas tradicionālajā Ziemassvētku sērijā.

Mākslinieks Ģirts Grīva, savā kompozīcijā izmantoja, manus radītos Meža gariņus. 

bottom of page